Квалификациялык судьялык классы –Биринчи

Класстык чени: Мамлекеттик кызматтын 3-класстагы мамлекеттик кеӊешчиси

2018-жылдын 22-сентябрынан Кыргыз Республикасынын Жогорку сотунун Төрагасы

Туулган жылы: 03.08.1959-ж.

Улуту: кыргыз

Жарандыгы: Кыргыз Республикасы

Билими: жогорку, 1981-жылы Жданов атындагы Ленинград Мамлекеттик университетин аяктаган

Адистиги: укук таануу

Тил билүүсү: кыргыз, орус

ЭМГЕК ЖОЛУ

Орношкон

жана бошогон жылы

Мекеменин, уюмдун, ишкананын

аталышы

Ээлеген кызматы
1981-1986 Кыргыз Республикасынын Аламүдүн районунун прокуратурасы стажер, прокурордун жардамчысы
1986-1994 Бишкек шаарынын Ленин райондук соту судья, төраганын орун басары
1994-1999 Бишкек шаардык соту судья
1999-2001 Чүй облусунун Панфилов райондук соту

 

төрага
2001-2004 Чүй облусунун Сокулук райондук соту төрага
2004-2005 Кыргыз Республикасынын Жогорку соту башкармалыктын начальниги
2005-2006 Кыргыз Республикасынын шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясы юрист, юридикалык бөлүмдүн башчысы, аппарат жетекчиси
01.2007-03.2007 Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеӊеши вице-спикердин жардамчысы
03.2007-08.2007 Кыргыз Республикасынын Өкмөтү укуктук экспертиза бөлүмүнүн башчысы
 01.02.2008- 13.09.2012 Кыргыз Республикасынын Жогорку соту аппарат жетекчисинин орун басары
13.09.2012-

23.09.2015

Кыргыз Республикасынын Жогорку соту судья, төраганын орун басары
23.09.2015-22.09.2018 Кыргыз Республикасынын Жогорку соту судья
22.09.2018-ж. тартып азыркы учурда Кыргыз Республикасынын Жогорку соту төрайым